fbpx

SAVA INTENSA HP

INTENSA HP

175/65-R14

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: H

D

C

70dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP  Летна гума со високи перформанси што се истакнува на влажни патишта. INTENSA HP е лесна гума на која и треба помалку енергија за да се тркала, така што му помага на вашиот автомобил да работи поефикасно.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 175 / 65 - R14
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: H
Потрошувачка: D
Аквапланинг: C
Бучава: 70