fbpx

Промоции

Категорија: Промоции

Време е за редовен сервис!

Не чекајте да светне црвено сијаличката за промена на маслото и филтерот на вашиот автомобил. Искористете ги супер ниските цени за патничките Opel возила, постари од 4 години и закажете редовен сервис! Промена на масло и филтер за масло за само 2.499 денари за бензинс

5 причини зошто да ја дезинфицирате климата во вашиот автомобил?

  Доколку сакате да бидете сигурни дека вашиот автомобил е во топ форма, а кабината здрава и...

Повеќе

Аутомакедонија Асистенција

НОВО НИВО НА СИГУРНОСТ Групацијата Аутомакедонија заедно со Оryx Assistance, подготви нов иновативен производ со кој на...

Повеќе

Isuzu Euro-Tour 2021 во Македонија

Isuzu Euro-Tour 2021 во Македонија Март 2021, Скопје Во рамки на меѓународната турнеја Isuzu Euro-Tour 2021, партнерите...

Повеќе

Претставен новиот Piaggio Porter NP6

Италијанскиот производител на комерцијални возила, го претстави на јавноста сосема новиот PIAGGIO Porter, кој наскоро се очекува...

Повеќе

НОВИОТ ISUZU D-MAX ПРИСТИГНА!

Најпродаваниот пикап камионет во нашата земја – Јапонскиот ISUZU D-Max, пристигна во Скопје! Првите единици се веќе...

Повеќе

6 Eко автобуси за РЕК Битола

На свечената церемонија која се одржа во Битола на 19.12.2020 година, беа презентирани и пуштени во употреба...

Повеќе

Полна со возбуда: Новата Opel Mokka, електрична и енергична

Чиста енергија: смел изглед, високо позиционирано седење, електричен погон - без емисија Извонредна е-моќност: 100kW/136ks и 260Nm...

Повеќе

OPEL ДРУЖЕЊЕ ВО АУТОМАКЕДОНИЈА

Во опуштена атмосфера, со партнерите и пријателите на брендот, менаџерскиот тим на Аутомакедонија го организираше вториот “Ден...

Повеќе

ОPEL CORSA АВТОМОБИЛ НА ГОДИНАТА

На денешната прес конференција, жирито на најстариот избор на “Автомобил на годината” во нашата земја, го прогласи...

Повеќе

БРЗ СТАРТ ЗА SSANG YONG И АУТОМАКЕДОНИЈА

Oчекувањата и предвидувањата се покажаа реални. За само неколку работни дена во новата година, Аутомакедонија во брз...

Повеќе

Новата Corsa добитник на престижната награда AUTOBEST

НАЈДОБРОТО ОД ЕВРОПА: меѓународното жири од новинари од 31 земја - ја избра новата Opel Corsa ДИНАМИЧНА,...

Повеќе

НАЕЛЕКТРИЗИРАН: OPEL GRANDLAND X – 4×4, Plug In Hybrid

300 кс и погон на сите тркала: Grandland X е на врвот на Opel SUV семејството 4...

Повеќе