fbpx

FIRESTONE 245 45 R18

WINTERHAWK 3

245/45-R18

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: V

C

C

72dB

Побарај понуда

Освојте ја зимата со одличните WINTERHAWK 3 зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. WINTERHAWK 3 има одлични карактеристики при управување во зимски услови како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK 3
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 245 / 45 - R18
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: C
Бучава: 72