fbpx

BRIDGESTONE 215 70 R16

WEATHER CONTROL A005

215/70-R16

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: H

A

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 70 - R16
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: H
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 71