fbpx

BRIDGESTONE 205 60 R16

TURANZA T005 DRIVEGUARD

205/60-R16

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: V

B

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005 DRIVEGUARD
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 60 - R16
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 72