fbpx

SAVA TRENTA 2

TRENTA 2

225/75-R16

Тежински индекс: 121/120

Брзински индекс: R

B

D

71dB

Побарај понуда

SAVA TRENTA 2 Лесна камионска гума со одлични перформанси за голема километража. Препорачлива за влажни патишта за тешки товарни возила.

Категорија: Комби
Модел: TRENTA 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 225 / 75 - R16
Тежински индекс: 121/120
Брзински индекс: R
Потрошувачка: B
Аквапланинг: D
Бучава: 71