fbpx

SAVA INTENSA UHP 2

INTENSA UHP 2

245/40-R19

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: Y

C

B

72dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA UHP 2 Летна гума за голема километража и мала потрошувачка на горивo со

ултра високи перформанси  за суви и влажни  патишта.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA UHP 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 245 / 40 - R19
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72