fbpx

SAVA INTENSA SUV

INTENSA SUV

245/70-R16

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: H

D

D

71dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA SUV Летна гума со високи перформанси по пристапна цена.  Погодна гума за влажно и суво време како и ниско ниво на бучава.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: INTENSA SUV
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 245 / 70 - R16
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: H
Потрошувачка: D
Аквапланинг: D
Бучава: 71