fbpx

SAVA INTENSA HP2

INTENSA HP2

205/55-R16

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: V

C

B

70dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP2 Летна гума со високи перформанси која се истакнува на влажни патишта.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 205 / 55 - R16
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 70