fbpx

SAVA INTENSA HP2

INTENSA HP2

195/45-R16

Тежински индекс: 84

Брзински индекс: V

D

B

72dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP2 Летна гума со високи перформанси која се истакнува на влажни патишта.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 195 / 45 - R16
Тежински индекс: 84
Брзински индекс: V
Потрошувачка: D
Аквапланинг: B
Бучава: 72