fbpx

SAVA INTENSA HP2

INTENSA HP2

215/65-R16

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: V

C

B

71dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP2 Летна гума со високи перформанси погодна за влажни патишта. Eкономична гума, дизајнирана за мирно возење.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: INTENSA HP2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 215 / 65 - R16
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71