fbpx

SAVA INTENSA HP

INTENSA HP

195/60-R15

Тежински индекс: 88

Брзински индекс: H

C

C

71dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP  Летна гума со високи перформанси што се истакнува на влажни патишта. INTENSA HP е лесна гума на која и треба помалку енергија за да се тркала, така што му помага на вашиот автомобил да работи поефикасно.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 195 / 60 - R15
Тежински индекс: 88
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: C
Бучава: 71