fbpx

SAVA INTENSA HP

INTENSA HP

205/60-R15

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: H

D

C

71dB

Побарај понуда

SAVA INTENSA HP  Летна гума со високи перформанси што се истакнува на влажни патишта. INTENSA HP е лесна гума на која и треба помалку енергија за да се тркала, така што му помага на вашиот автомобил да работи поефикасно.

Категорија: Патнички
Модел: INTENSA HP
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: SAVA
Ширина: 205 / 60 - R15
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: H
Потрошувачка: D
Аквапланинг: C
Бучава: 71