fbpx

FIRESTONE 235 65 R17

ROADHAWK

235/65-R17

Тежински индекс: 104

Брзински индекс: V

C

A

71dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 235 / 65 - R17
Тежински индекс: 104
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71