fbpx

FIRESTONE 235 50 R18

DESTINATION WINTER

235/50-R18

Тежински индекс: 101

Брзински индекс: V

B

C

72dB

Побарај понуда

Освојте го снегот со DESTINATION WINTER, зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. DESTINATION WINTER, заради неговиот NanoProtech состав, има одлични карактеристики при кочење на мокро и управување во зимски услови на планински терени.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DESTINATION WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 235 / 50 - R18
Тежински индекс: 101
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: C
Бучава: 72