fbpx

FIRESTONE 225 70 R15

VANHAWK 2 WINTER

225/70-R15

Тежински индекс: 112

Брзински индекс: R

Побарај понуда

Новата генерација зимски пневматици за лекотоварни возила, FIRESTONE VANHAWK 2 WINTER, се карактеризираат со исклучителни издржливост, моќност, перформанси и безбедност во зимски услови.

Категорија: Комби
Модел: VANHAWK 2 WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 225 / 70 - R15
Тежински индекс: 112
Брзински индекс: R
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.