fbpx

FIRESTONE 215 70 R16

DESTINATION WINTER

215/70-R16

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: T

B

E

72dB

Побарај понуда

Освојте го снегот со DESTINATION WINTER, зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. DESTINATION WINTER, заради неговиот NanoProtech состав, има одлични карактеристики при кочење на мокро и управување во зимски услови на планински терени.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DESTINATION WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 215 / 70 - R16
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: T
Потрошувачка: B
Аквапланинг: E
Бучава: 72