fbpx

FIRESTONE 205 60 R15

ROADHAWK

205/60-R15

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: H

C

A

70dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 205 / 60 - R15
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70