fbpx

FIRESTONE 205 50 R17

MULTISEASON 2

205/50-R17

Тежински индекс: 93

Брзински индекс: V

C

B

72dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 205 / 50 - R17
Тежински индекс: 93
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72