fbpx

FIRESTONE 195 60 R16

VANHAWK 2

195/60-R16

Тежински индекс: 99/97

Брзински индекс: H

C

B

72dB

Побарај понуда

Новата генерација летни пневматици за лекотоварни возила, FIRESTONE VANHAWK 2, се карактеризираат со исклучителни издржливост, моќност, перформанси и безбедност.

Категорија: Комби
Модел: VANHAWK 2
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 195 / 60 - R16
Тежински индекс: 99/97
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72