fbpx

FIRESTONE 195 60 R15

MULTISEASON 2

195/60-R15

Тежински индекс: 88

Брзински индекс: H

E

B

71dB

Побарај понуда

Новата генерација целосезонски пневматици на FIRESTONE, MULTISEASON 2, со подобрени карактерискики при сопирање на мокро и суво, како и подобрена издржливост, овозможуваат одлична контрола на возилото без разлика на годишното време.

Категорија: Патнички
Модел: MULTISEASON 2
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 195 / 60 - R15
Тежински индекс: 88
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 71