fbpx

FIRESTONE 195 55 R16

ROADHAWK

195/55-R16

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: H

C

A

70dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 195 / 55 - R16
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70