fbpx

FIRESTONE 185 75 R16

VANHAWK 2 WINTER

185/75-R16

Тежински индекс: 104

Брзински индекс: R

Побарај понуда

Новата генерација зимски пневматици за лекотоварни возила, FIRESTONE VANHAWK 2 WINTER, се карактеризираат со исклучителни издржливост, моќност, перформанси и безбедност во зимски услови.

Категорија: Комби
Модел: VANHAWK 2 WINTER
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 185 / 75 - R16
Тежински индекс: 104
Брзински индекс: R
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.