fbpx

FIRESTONE 185 55 R14

WINTERHAWK

185/55-R14

Тежински индекс: 80

Брзински индекс: T

C

F

71dB

Побарај понуда

WINTERHAWK зимските пневматици, од FIRESTONE, се карактеризираат со одлични перформанси во безбедноста и издржливоста, како и со одлично управување во зимски услови.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 185 / 55 - R14
Тежински индекс: 80
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: F
Бучава: 71