fbpx

FIRESTONE 175 65 R15

WINTERHAWK 3

175/65-R15

Тежински индекс: 84

Брзински индекс: T

C

E

71dB

Побарај понуда

Освојте ја зимата со одличните WINTERHAWK 3 зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. WINTERHAWK 3 има одлични карактеристики при управување во зимски услови како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK 3
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 175 / 65 - R15
Тежински индекс: 84
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: E
Бучава: 71