fbpx

FIRESTONE 165 65 R15

ROADHAWK

165/65-R15

Тежински индекс: 81

Брзински индекс: T

C

A

70dB

Побарај понуда

FIRESTONE ROADHAWK е најдобар пневматик за управување на мокро и кочење на суво, во својата класа, кој ги задржува карактеристиките преку целиот периот на експлоатација.

Категорија: Патнички
Модел: ROADHAWK
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 165 / 65 - R15
Тежински индекс: 81
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70