fbpx

FIRESTONE 155 80 R13

WINTERHAWK 3

155/80-R13

Тежински индекс: 79

Брзински индекс: T

C

E

71dB

Побарај понуда

Освојте ја зимата со одличните WINTERHAWK 3 зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. WINTERHAWK 3 има одлични карактеристики при управување во зимски услови како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: WINTERHAWK 3
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: FIRESTONE
Ширина: 155 / 80 - R13
Тежински индекс: 79
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: E
Бучава: 71