fbpx

BRIDGESTONE 275 45 R21

BLIZZAK LM005

275/45-R21

Тежински индекс: 110

Брзински индекс: V

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 275 / 45 - R21
Тежински индекс: 110
Брзински индекс: V
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.