fbpx

BRIDGESTONE 255 65 R17

BLIZZAK LM005

255/65-R17

Тежински индекс: 114

Брзински индекс: H

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 65 - R17
Тежински индекс: 114
Брзински индекс: H
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.