fbpx

BRIDGESTONE 255 45 R20

TURANZA T005

255/45-R20

Тежински индекс: 105

Брзински индекс: W

B

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 45 - R20
Тежински индекс: 105
Брзински индекс: W
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 72