fbpx

BRIDGESTONE 245 70 R16

BLIZZAK LM005

245/70-R16

Тежински индекс: 111

Брзински индекс: T

B

A

72dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 70 - R16
Тежински индекс: 111
Брзински индекс: T
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 72