fbpx

BRIDGESTONE 235 70 R16

BLIZZAK DM-V2

235/70-R16

Тежински индекс: 106

Брзински индекс: S

F

F

72dB

Побарај понуда

Blizzak DM-V2 претставува нов стандард во возила со зголемени перформаси, леснотоварни и 4х4 . Има подусовршени зимски перформанси , кои се добиени со вградување на новите технологии засновани на Нано технологијата и зголемениот број на ламели и оштри рабови.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK DM-V2
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 70 - R16
Тежински индекс: 106
Брзински индекс: S
Потрошувачка: F
Аквапланинг: F
Бучава: 72