fbpx

BRIDGESTONE 235 65 R16

BLIZZAK W810

235/65-R16

Тежински индекс: 115/113

Брзински индекс: R

E

C

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 65 - R16
Тежински индекс: 115/113
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 75