fbpx

BRIDGESTONE 235 50 R19

BLIZZAK LM005

235/50-R19

Тежински индекс: 103

Брзински индекс: V

C

A

72dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 50 - R19
Тежински индекс: 103
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72