fbpx

BRIDGESTONE 235 50 R19

TURANZA T005

235/50-R19

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: V

B

A

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 50 - R19
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 71