fbpx

BRIDGESTONE 225 75 R16

BLIZZAK W810

225/75-R16

Тежински индекс: 121/120

Брзински индекс: R

E

C

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 75 - R16
Тежински индекс: 121/120
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 75