fbpx

BRIDGESTONE 225 65 R16

DURAVIS R660 ECO

225/65-R16

Тежински индекс: 112/110

Брзински индекс: T

A

A

72dB

Побарај понуда

Duravis R660 пневматиците се карактеризираат со голема трајност, издржливост и отпорност на абење. Одличната помината километража значи долготрајна исплатлива експлоатација, а со тоа и зголемена профитабилност. Значително подобрениот нагазен слој овозможува безбедно управување по разни теренски и временски услови, а проектираниот облик на ребрата овозможува краток пат при кочење на мокро. Благодарение на Super-S формата потрошувачката на гориво е значително намалена.

Категорија: Комби
Модел: DURAVIS R660 ECO
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 65 - R16
Тежински индекс: 112/110
Брзински индекс: T
Потрошувачка: A
Аквапланинг: A
Бучава: 72