fbpx

BRIDGESTONE 225 55 R18

BLIZZAK LM80 EVO

225/55-R18

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: V

E

C

68dB

Побарај понуда

Blizzak LM -80 EVO е произведен специјално со цел да одговори на високите потреби на денешните 4х4 и SUV возила , во насока на перформанси, безбедност и одговорност. Почуствувај ја разликата која ја има во држењето и контролата како на снежна и замрзната подлога така и на влажна и сува.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM80 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 55 - R18
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: V
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 68