fbpx

BRIDGESTONE 225 45 R19

BLIZZAK LM25V

225/45-R19

Тежински индекс: 92

Брзински индекс: V

F

F

72dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM25V
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 45 - R19
Тежински индекс: 92
Брзински индекс: V
Потрошувачка: F
Аквапланинг: F
Бучава: 72