fbpx

BRIDGESTONE 215 55 R17

BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT

215/55-R17

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: V

Побарај понуда

DRIVEGUARD пневматици чија иновативна RFT (RUN FLAT) технологија овозможува контрола врз возилото при нивно оштетување како и безбедно продолжување на патувањето.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 55 - R17
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: V
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.