fbpx

BRIDGESTONE 215 45 R18

BLIZZAK LM005

215/45-R18

Тежински индекс: 93

Брзински индекс: V

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 45 - R18
Тежински индекс: 93
Брзински индекс: V
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.