fbpx

BRIDGESTONE 205 75 R16

BLIZZAK W810

205/75-R16

Тежински индекс: 110/108

Брзински индекс: R

E

A

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 75 - R16
Тежински индекс: 110/108
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: A
Бучава: 75