fbpx

BRIDGESTONE 205 70 R15

BLIZZAK W810

205/70-R15

Тежински индекс: 106/104

Брзински индекс: R

F

C

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 70 - R15
Тежински индекс: 106/104
Брзински индекс: R
Потрошувачка: F
Аквапланинг: C
Бучава: 75