fbpx

BRIDGESTONE 195 65 R16

BLIZZAK W810

195/65-R16

Тежински индекс: 104/102

Брзински индекс: T

E

C

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 65 - R16
Тежински индекс: 104/102
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 75