fbpx

BRIDGESTONE 195 60 R15

BLIZZAK LM005

195/60-R15

Тежински индекс: 88

Брзински индекс: T

C

A

71dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 60 - R15
Тежински индекс: 88
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71