fbpx

BRIDGESTONE 185 55 R15

WEATHER CONTROL A005

185/55-R15

Тежински индекс: 86

Брзински индекс: H

A

C

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Патнички
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 185 / 55 - R15
Тежински индекс: 86
Брзински индекс: H
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 70