fbpx

BRIDGESTONE 175 70 R14

TURANZA T005

175/70-R14

Тежински индекс: 84

Брзински индекс: T

C

A

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 175 / 70 - R14
Тежински индекс: 84
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70