fbpx

SAVA ALL WEATHER

ALL WEATHER

205/60-R16

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: H

B

C

71dB

Побарај понуда

SAVA ALL WEATHER  Гума која се препорачува за целата година со сигурна контрoла  на снег.

Категорија: Патнички
Модел: ALL WEATHER
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: SAVA
Ширина: 205 / 60 - R16
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: H
Потрошувачка: B
Аквапланинг: C
Бучава: 71