fbpx

SAVA ADAPTO MS

ADAPTO MS

165/70-R13

Тежински индекс: 79

Брзински индекс: T

D

D

71dB

Побарај понуда

SAVA ADAPTO MS Гума којa обезбедува управување со високи перформанси во текот на целата година. ADAPTO MS  гума погодна  за сите временски услови од пролет до зима. Карактеристична по своите широки жлебови кои лесно ја распрснуваат водата и го намалуваат ризикот од аквапланинг.

 

Категорија: Патнички
Модел: ADAPTO MS
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: SAVA
Ширина: 165 / 70 - R13
Тежински индекс: 79
Брзински индекс: T
Потрошувачка: D
Аквапланинг: D
Бучава: 71