fbpx

Tesla Model X

Прегледај ги сите користени возила

Стапете во контакт со нас

АУТОМАКЕДОНИЈА АД
16 Македонска бригада, 2, 1000 Скопје
02 3103 130

  КонтактТест возењеПонуда на цена

  ТелефонЕмаилСМС порака

  Tesla Model X

  64.000 ЕUR €
  Технички податоци
  • Година на производство:
  • Валидна регистрација до:
  • Километража:
  • Работна зафатнина:
  • Јачина на мотор:
  • Гориво:
  • Менувач:
  • Број на врати:
  • Боја:
  • 2017
  • /
  • 17,410 Км
  • 66kWh
  • Електричен
  • Автоматски
  • SUV
  • Бела
  https://automakedonija.com.mk/wp-admin/post-new.php?post_type=car_product
  https://automakedonija.com.mk/wp-admin/post-new.php?post_type=car_product
  Опрема

   

  • напредни безбедносни карактеристики
  • 12 воздушни перничиња
  • системи за контрола на стабилноста и тракцијата, предупредувања за слепата точка и напуштање лента и автоматско итно сопирање
  • напредна камера, радар и сонарни сензори од 360 степени
  • Масивен панорамски сончев кров
  • Falcon Wing задни врати со вградени сензори за отворање во гаражи од која било висина
  • Автоматско регулирање на задниот спојлер
  • 17-инчен екран на допир со навигација
  • Мапи и навигација со ажурирања на сообраќајот во реално време
  • -аудио систем со кристално чист звук,
  • LED Главни светла
  • LED Дневни светла
  • LED магленки
  • Влегување и палење на возилото без клуч
  • Странични ретровизори со електрично преклопување и греење
  • Преден багажник со простор за багаж,
  • Бел премиум кожен ентериер
  • Eлектрично прилагодливи предни седишта
  • Седишта за седум возрасни лица
  • Алуминиумски фелни  од 20 инчи
  • Затемнети задни стакла

  Технички карактеристики:

  • Година на производство 2017
  • Капацитет на батерија  66kWh
  • Опсег 285 км
  • Максимална брзина 210 km/h
  • Погон : AWD погон на сите тркала
  • Воздушна суспензија
  • Бела боја

   

  Димензии на возилото:

  • Должина,ширина,висина: 5036 мм/2070мм/1684 мм
  •  Меѓуосовинско растојание :   2960 мм
  • Тежина : 2427 kg